Doğru Ekip

Günümüzde hedefleri belirlemek kadar, hatta belki ondan da önce, sizi hayallerinize ulaştıracak doğru profesyonellere ihtiyaç duyarsınız. Bu profesyoneller ile alt kadrolarınızı kuracak ve hedeflerinize koşmaya başlayacaksınızdır.

Alıştığımız yönetim anlayışı; hedefleri belirlemek , bu hedeflere uygun organizasyon şemasını çizmek ve organizasyon şemasındaki kutucuklara uygun olan profesyonelleri almak veya içerden yetiştirmek suretiyle kadroyu kurmak, taktikleri belirleyip, işe koyulmak şeklindeydi.

Bugün karşımıza yeni bir fikir çıkmaktadır.Bu fikir şöyle söylemektedir:

"Öncelikle doğru profesyonelleri bulmaya odaklanın, bu kişileri bulup sisteminize kattığınızda yada başka bir deyişle bu profesyonelleri otobüsünüze bindirdiğinizde, otobüsün nereye gideceği hayalini netleştirmek daha doğru ve kolay olacaktır. Yani bu profesyoneller sayesinde belki de daha önce hiç hayal edemeyeceğiniz hedefleri belirleyecek ve hayal edemeyeceğiniz başarılara imza atacaksınız.!!!! "

Hangi yönetim anlayışını seçerseniz seçin, şirketinizde çalışan kişilerin sizi başarı ya da başarısızlığa götürecek kadar etkili olduklarını , seçimlerinizin ve bu kişileri yönetme becerinizin doğru olup olmadığını sürekli sorgulamanız gerektiğini unutmamanızı öneririz.